עיצוב ותכנון גינה

תהליך עיצוב ותכנון הגינה הוא תהליך מרתק של חקירה וגילוי – כמו חידה או פאזל שמסתדר לאיטו עד שכל החתיכות מוצאות את מקומן הנכון. כל סביבה וכל חצר הן קצת שונות, יש בהן אתגרים שונים והזדמנויות מיוחדות וצריך לזהות את הכיוון שאליו הדברים מבקשים ללכת. תכנון טוב זורם עם המקום ולא מתנגד לו. 

במהלך התכנון נכיר אתכם, את צרכיכם ורצונותיכם מהגינה, נחפש את הפוטנציאל הגלום בשטח ונתאים פתרון שיהיה נכון לבית שלכם ולנפשות המתגוררות בבית.

עיצוב הגינה הוא תחום רחב שנוגע בהמון עולמות ידע וכולל את האלמנטים הדוממים כמו שבילים, מרפסות, מסלעות ופרגולות, את הצמחיה, את ההשקיה ואת התאורה. לכן חשוב בבואנו לתכנן גינה להכיל את התמונה הגדולה.

נגן וידאו

מבחר עבודות 2020

תהליך עיצוב הגינה

תהליך העיצוב של הגינה מתנהל על פי סדר הדברים הבא:

1. פגישת ייעוץ בשטח הגינה להקמה – סיור מקיף בוא אנו מציגים את הבעיות, הצרכים והרצונות ומציעים כיווני פעולה.

2. מדידה וסקירת השטח – אנו רוצים למקם על תוכנית מדידה של השטח את כל המידע שעשוי להיות רלוונטי לתכנון (מיקומי עצים, דלתות, חלונות, חלונות של השכנים, פתח לכיוון נוף, מקור-מים, בלוני גז, סככות, מחסנים, שבילים וכו')

3. הצגת תוכנית קונספט ראשונית – לאחר שנבחן מספר חלופות נציג לכם את הרעיון/רעיונות המוצלחים ביותר.

4. עיבוד לתוכנית פיתוח נוף כללית עם חלוקה לאזורים בגודל אמיתי, פונקציות וצמחיה עקרונית.

5. הפקת תוכניות עבודה מפורטות לצמחיה, השקיה, תאורה וכו'.

6. הקמה או ליווי הקמה ומסירת חוברת הדרכה לתחזוקת הגינה.

התהליך מתחיל מפגישת יעוץ ומשם ניתן להתקדם עד היכן שמעוניינים. אפשר להסתפק בתוכנית כללית, ואם התקציב מוגבל אבל בכל זאת רוצים לבנות גינה עם הכוונה מקצועית ניתן ואף רצוי לקבל יעוץ נקודתי. s

למידע נוסף או קבלת הצעת מחיר התקשרו

למה כדאי להשקיע בתכנון מקצועי לגינה?

שלוש סיבות עיקריות ועוד אחת בונוס מדוע תכנון מקצועי של הגינה זו השקעה משתלמת ומומלצת מאוד:

1. תכנון מקדים מאפשר תוצאה מעולה – תסתכלו סביבכם, כל דבר מוצלח ואיכותי שאתם רואים תוכנן ועוצב לפרטים. יהיה זה השולחן שמולכם, הכיסא שאתם יושבים בו, הטלפון שאתם מחזיקים בידכם ובוודאי המבנה הקרוב אליכם. הכל נוצר בתהליך של עיצוב ותכנון מקדים.

רק כך ניתן ליצור משהו נהדר באמת. על אחת כמה וכמה משהו גדול ומורכב כמו גינה! זכרו – כאשר מתכננים גינה בעצם בונים אותה פעם אחת על הנייר ופעם שניה בשטח. הרבה יותר קל למחוק קו על הנייר מאשר לשבור קירות ולעקור עצים.

2. תהליך התכנון ביחד אתכם מאפשר להתאים את הגינה אליכם – זו לא הגינה של המעצב, זו לא הגינה של הגנן ולא הגינה שעיצבנו ללקוח הקודם. זו הגינה שלכם, ועליה להתאים כמו כפפה ליד, לצרכים ולרצונות שלכם.

בתהליך התכנון אנחנו נחקור ונלמד אתכם, נשאל המון שאלות ונאפיין את המצב בשטח. ננתח את כל הנתונים ונעצב לכם גינה בהתאמה אישית, כי אין שני בתים זהים.

3. תכנון הגינה משתלם כלכלית וחוסך לכם כסף – איך? הרי התכנון בתשלום נוסף על עלויות ההקמה..

כן, נכון, ועדיין בסופו של התהליך – תכנון מקדים משתלם כלכלית. לכל פרוייקט בנייה מקובל לקחת בחשבון כ- 20% של חריגה מתקציב ההקמה המשוער. הנסיון שלנו בהקמת גינות הוכיח פעם אחר פעם – כאשר ניגשים להקים גינה מבלי התהליך המקדים של תכנון הגינה, החריגה מהתקציב כתוצאה מהפתעות ושינויים במהלך ההקמה תהיה שווה או גדולה מעלות התכנון. במקרים רבים מדובר על חסכון של מאות ואף אלפי שקלים!

4. סיבת בונוס – זה ממש כיף 🙂 אתם זוכים להיות שותפים לעיצוב ויצירת הגינה שלכם, החדר הכי גדול בבית שלכם והיחיד שצומחים בו פרחים ישר מהריצפה!

ליעוץ ומידע נוסף חייגו או השאירו פרטים

לקוחות ממליצים

גלילה לראש העמוד