הקמת גינה

החלטתם להקים גינה. בין אם תעזרו באיש מקצוע או שתעשו זאת בעצמכם, להלן מספר דגשים והמלצות שיעזרו לכם לצלוח את המשימה בשלום ולהגיע ליעד בדרך הקלה, בתוך מסגרת תקציב ברורה:

סוף מעשה במחשבה תחילה – מומלץ ביותר לתכנן את הגינה לפני ההקמה. בין אם תעזרו במתכנן מקצועי או שתצרו בעצמכם מפה רעיונית – אל תוותרו על תכנון מקדים. הרבה זמן ואנרגיה נחסכים כתוצאה מהערכות נכונה להקמה. רצוי לדמיין את הגינה הבוגרת, את השימוש באזורים השונים ואת התחושה והמראה הרצויים. קחו בחשבון גדלים אמיתיים של האזורים השונים, העצים והשיחים הבוגרים.

התחילו מלהגדיר תקציב לפרוייקט – טווח האפשרויות בעולם הגינון הוא אנסופי. עלות הקמה של גינה על שטח נתון יכול בקלות לקפוץ מ-20,000 ל-200,000 ש"ח בעקבות שימוש בחומרים שונים וצמחים בוגרים יותר. תבררו מראש כמה מתאים לכם להשקיע בפרוייקט המתוכנן, ועל הסכום הזה תקחו בחשבון 20% חריגה אפשרית כטווח ביטחון.

אל תתפשרו על המקצועיות של קבלן הקמת הגינה – גינה זה מוצר מסובך יותר ממש שנראה לעין הלא מקצועית. על הגנן ההקמה להכיר ולהתמצא במספר תחומים שונים לחלוטין. ישנו רכיב הנדסי – למשל קירות תמך ומסלעות שאמורים לשאת עומסים גדולים. יש רכיב של אינסטלציה ודרוש נסיון רב עם מערכות מים. לא נרצה לפתוח את הקרקע בדיעבד על מנת לתקן ולשנות את מערכת ההשקיה. וישנו כמובן הרכיב הביולוגי – הרי העיקר בגינה זה הצמחים, ואלו יצורים חיים ועדינים בתחילת דרכם, דרושה יד מיומנת בטיפול בהם.

בבואכם לבחור את הגנן שיקים את הגינה, בחרו מישהו מקצועי ולאו דווקא את מי שזול יותר. בקשו לראות עבודות קודמות ולשמוע המלצות.

אם התקציב לא מספיק להגשמת החזון לגינה – התעודדו, לא חייבים לבנות הכל במכה אחת. מה שחשוב זה שיהיה תכנון, חזון לגינה שאליו מכוונים. אח"כ ניתן להקים את הגינה בשלבים, למשל בכל שנה להתקדם שלב:  פיתוח (רחבות, שבילים ומסלעות), הקמת מערכת-השקיה ממוחשבת, נטיעת עצים, שתילה של שאר הצמחים.

בהצלחה! וזכרו להנות מהדרך..

למידע נוסף התקשרו או השאירו פרטים 

לקוחות ממליצים

גלילה לראש העמוד